XX Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego. Klasy I-VI

W sali widowiskowej kamiennogórskiego Centrum Kultury ruszyło dziś (poniedziałek, 19 czerwca) XX Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego, podczas którego podsumowane jest współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, klas I-VI.

W ramach współzawodnictwa sportowego powiatu kamiennogórskiego przez rok szkolny 2022/2023 wśród szkół podstawowych prowadzona była punktacja osobno w kategorii dziewcząt i chłopców. Do punktacji szkoły wliczono 10 najlepszych wyników uzyskanych na wszystkich szczeblach współzawodnictwa sportowego.

Wyniki rywalizacji w ramach Igrzyskami Dzieci, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze / Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze
11. Szkoła Podstawowa w Kamiennej Górze / Szkoła Podstawowa w Kamiennej Górze

Tytuł wybitnego sportowca w mini piłce siatkowej „4” zdobyła reprezentacja dziewcząt pod opieką Daniela Gontko, które zajęły I miejsce finale strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze oraz I miejsce w finale dolnośląskim:

10. Maja GÓRECKA

Tytuł wybitnego sportowca w mini piłce ręcznej w kategorii dziewcząt zdobyła reprezentacja pod opieką Daniela Gontko, która zajęła I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej oraz III miejsce w finale dolnośląskim:

6. Hanna TOBIASZ

Tytuł wybitnego sportowca w unihokeju chłopców zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krzeszowie pod opieką Pawła Szwaji, która zajęła I miejsce w finale dolnośląskim:

13. Paweł PASIUT

Tytuł wybitnego sportowca w unihokeju zdobyła reprezentacja chłopców w ramach IMS Szkoły Podstawowej w Lubawce, pod opieką Iwony Dereń, która zajęła II miejsce w finale dolnośląskim, II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej:

9. Michał SZAJKOWSKI

Tytuł wybitnego sportowca w biathlonie letnim zdobyła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Lubawce w ramach ID, pod opieką Iwony Dereń, która zajęła I miejsce w finale dolnośląskim:

1. Zuzanna BOGUSŁAWKA
2. Hanna DEREŃ
3. Jagoda KLAG
4. Laura MAIK
5. Milena SOPATA
6. Laura WĄSOWSKA

Tytuł wybitnego sportowca w narciarstwie biegowym zdobyła reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Lubawce w ramach ID, pod opieką Iwony Dereń, która zajęła III miejsce w finale dolnośląskim:

1. Igor BIZOŃ
2. Filip SZAJNOWSKI
3. Bartosz BĄCER

oraz już wyróżnieni wcześniej:

4. Krzysztof BESTLING
5. Paweł KRAWIEC

Tytuł bardzo dobrego sportowca otrzymuje również reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, pod opieką Sławomira Stańca, która zajęła II miejsce w punktacji drużynowej oraz II miejsce w sztafecie 6 x25 m podczas finału strefy jeleniogórskiej oraz V miejsce na zawodach wojewódzkich:

1. Adrian BRĘŚKIEWICZ
2. Nikodem CZAJA
3. Dominik JEDE
4. Wojciech POTONIEC
5. Antoni PRUS
6. Oliwier ROSZKOWIAK

Tytuł bardzo dobrego sportowca w pływaniu zdobyła reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, pod opieką Kornela Łukasika, która zajęła III miejsce w finale strefy jeleniogórskiej:

1. Szymon ADAMCZYK
2. Jakub KARWALA
3. Antoni PIECH
4. Maciej REJMAN
5. Eryk WIŚNIEWSKI
6. Hubert WIŚNIEWSKI

Tytuł bardzo dobrego sportowca w unihokeju dziewcząt zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lubawce, pod opieką Iwony Dereń, która zajęła II miejsce w finale strefy jeleniogórskiej oraz IV w finale dolnośląskim:

6. Nadia Andrzejczak

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej „2” zdobyła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, pod opieką Daniela Gontko, która zajęła I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej:

8. Kamila KRAWIEC

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej „2” zdobyła reprezentacja chłopców, pod opieką Daniela Gontko, która zajęła I miejsce w finale strefy jeleniogórskiej:

1. Kacper DARŁĄK
2. Szymon HERMAN
3. Dominik KNAP
4. Marcel MITRO
5. Filip PAPIEŻ
6. Mikołaj SOBIERAJSKI

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej „2” zdobyła reprezentacja chłopców, pod opieką Andrzeja Cukiera, która zajęła III miejsce w finale strefy jeleniogórskiej:

1. Franciszek FALKOWSKI
2. Olgierd Gawin-BAKSZAS
3. Gracjan PRZYSŁO
4. Wojciech RADZIMSKI
5. Kacper SUCHETA
6. Piotr ZERAŃSKI

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej „3” zdobyła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Lubawce, pod opieką Waldemara Domitrza, która zajęła III miejsce w finale strefy jeleniogórskiej: